понеділок, 6 квітня 2020 р.

Як вберегти зір під час онлайн-навчання

Мабуть, найбільше під час дистанційного навчання працюють... наші очі! 👀 Все ж тепер між учнями та вчителем, студентами та викладачем є постійний посередник — монітор або екран гаджета.
Психолог Новопечерської школи пані Людмила Джима склала перелік порад про те, як піклуватися про гостроту зору!
 Здоровий відпочинок та сон дуже потрібні очам. Виділіть на це 8-9 годин спокійного сну. Впевнена, що і телефони вам подякують за відпочинок та підзарядку.
 Кожні 20-40 хвилин роботи за комп'ютером треба переривати на відпочинок для очей. Витратьте наступні пів години на дихання свіжим повітрям, на прослуховування музики, на спілкування з рідними, які також зараз вдома. Приємна розмова за бутербродом та чаєм скріпить родинні стосунки та дасть можливість відпочити очам.
 Розміщуємо предмети для роботи за комп'ютером або книгу для читання на відстані 30-35 сантиметрів. Лінійка для цього майже не потрібна, важливе відчуття внутрішнього комфорту.
 Правильне освітлення за робочим столом також важливе. Світло має падати зліва, якщо ви правша; та справа, якщо ви пишете лівою рукою. Лампи використовуйте білі, вони близькі до денного світла.
 Збалансоване харчування, багате на білки та вітаміни, принесе свою користь вашим очам. Морква, чорниця, цитруси, шипшина, риб'ячий жир та лляна олія — визнані профілактичні та оздоровчі засоби для зору.
 Буде корисною гімнастика для очей:
🔸 заплющте очі на 3-5 секунд, різко відкрийте їх. Повторіть спробу 8-10 раз;
🔸 тримаючи голову прямо, рухайте / відведіть очі вправо, вліво, вгору, вниз. Вправу виконувати 5 разів;
🔸 заплющте очі та обертайте ними за годинниковою стрілкою, потім проти (близько 30 секунд на кожну сторону);
🔸 на 3-5 секунд сконцентруйте погляд на кінчику носа, розведіть очі та знову зведіть на кінчик носа.
Будьте здорові та веселі. Оптимізм та гарний настрій —запорука успіху та впевненості! ❤️

Немає коментарів:

Дописати коментар